fbpx

Jakie są najlepsze lody? Oczywiście domowe! I nie potrzebujesz wcale maszynki do robienia lodów, wystarczy Thermomix 🙂 Sami decydujemy jakich użyć składników, jak mocno i czym je posłodzić, trzeba jedynie wziąć pod uwagę to, że masa do lodów musi postać w zamrażarce conajmniej 10 godzin zanim weźmiemy się za konsumpcję. Efekt jest niesamowity, smak nieziemski, warto poczekać, choć wiem, że się dłuży 😉 Można wszakże przygotować masę wieczorem, na noc zapakować do zamrażalnika, a rano mieć lody.


W mojej wersji są to lody bez laktozy i cukru (użyłam ksylitolu).

Niedługo pojawi się też kilka innych przepisów na lody, sorbety, śledźcie stronę, a tymczasem zostawiam Was z filmem i przepisem na przepyszne domowe lody waniliowe. Zobacz poniższy filmik, przekonasz się jakie to łatwe a przy okazji zobacz mój kanał na You Tube, całkiem sporo przepisów już się tam nazbierało. Sama nie wiem kiedy i jak, ale jest ich już ponad 100, wiele z nich nie pojawiło się na blogu, więc zajrzyj.

Lody waniliowe – www.thermomania.com.pl

Składniki:

  • 2 laski wanilii
  • 600g mleka 3,2%
  • 200g śmietany min. 30%
  • 100g ksylitolu lub cukru
  • 6 żółtek
  • 1 szczypta soli

2 laski wanilii przekroić wzdłuż na pół i wyskrobać ziarenka, włożyć do naczynia miksującego. Dodać 600 g mleka 3,2%, 200g śmietany min. 30%, 100g ksylitolu lub cukru, 6 żółtek i 1 szczyptę soli
(opcjonalnie) – gotować 8min/90 stopni C/obr.2. Laski wanilii usunąć. Masę przelać do foremek do zamrażania do wysokości maksymalnie 4cm, przykryć folią spożywczą i po  całkowitym ostudzeniu wstawić do zamrażarki na 10h.

Zamrożoną masę włożyć na 15min do lodówki, następnie pokroić na kawałki. Połowę masy włożyć do naczynia miksującego. Zmiksować 20s/obr.6. Następnie wymieszać przy pomocy kopystki – 10s/obr.4. Lody przełożyć do innego naczynia. Czynności powtórzyć z resztą masy. Lody są dość płynne, jeśli chcemy aby były twardsze masę trzeba wstawić na ok. 15 minut do zamrażarki.

Lody waniliowe domowe pyszne proste Thermomania Thermomix