fbpx
Loading...

O blogu

Joanna Stołowicz

Witaj, mam na imię Joanna i jestem autorką bloga Thermomania. Jestem pracującą mamą, prowadzę dom, uwielbiam gotować, czytać, ciągle się uczyć i rozwijać. Moje motto życiowe to „Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe”.

Pochodzę z rodziny, w której zajmowaliśmy się ogrodnictwem i sadownictwem, w domu i wokół niego zawsze były zwierzęta, choć mieszkaliśmy w mieście, wychowałam się jakbym żyła na wsi. Jedliśmy własne plony, jajka były od naszych kur, mieliśmy konie, kaczki, gęsi, kozy, oczywiście całe tabuny psów i kotów. W domu nie nauczyłam się gotować, bo nie chciałam, ale za to jasne jest dla mnie, że ważne w życiu jest prawdziwe jedzenie. Bez polepszaczy, konserwantów i takich cudów w składzie, że nawet nie umiem tego przeczytać za jednym podejściem.

Gotowania uczyłam się sama (i ciągle się uczę!), zazwyczaj na zasadzie prób i błędów oraz eksperymentów, może dlatego nie boję się zmieniać przepisów i dostosowywać ich do siebie.

Z potrzeby ratowania zdrowia i poprawienia samopoczucia zaczęły się moje poszukiwania – zaczęłam pytać, czytać, oglądać – uważam, że zdrowy organizm nie powinien chorować, nie powinna nas boleć głowa i powinniśmy być pełni energii. Dużo czasu zajęło mi znalezienie własnej ścieżki, takiej która odpowiadałaby mojej rodzinie i dała nam energię i zdrowie, ale podkreślam to zawsze – to co się sprawdziło u nas nie musi smakować komuś innemu. Tutaj patrz moje życiowe motto, do którego można dołożyć: „Żyj i daj żyć innym”.

W mojej kuchni nie ma cukru rafinowanego, nie ma przypraw z polepszaczami smaku, nie używam mąki pszennej – poza jednym wyjątkiem – do biszkoptu, bo nie chciał wyrastać z innej mąki, wszystko co kupuję jest ekologiczne. Część warzyw i owoców hoduję sama – mam własny mały ogródek i małą szklarenkę. W przepisach, które są na blogu są zawsze opisane moje modyfikacje, lecz jeśli nie chcecie ich robić – podaję też zamienniki. To ma być dobre dla Ciebie, dla Was. OK?

Tak, gotuję w rękawicach. Od bardzo dawna. W takich pancernych, jak niektórzy twierdzą, służących do sprzątania. Dzięki temu moje ręce mają się dobrze.

Na moim blogu są przepisy dla chcących gotować zdrowo i domowo. Niezależnie od tego czy masz urządzenie wielofunkcyjne takie jak Thermomix, Monsieur Cuisinie czy Tefal Companion.

Masz dla mnie propozycję współpracy? Super! Zajrzyj tutaj.

Link do wywiadu ze mną znajdziesz tutaj.

Mam nadzieję, że będziesz tu często zaglądać, rozważ zapisanie się do mojego newslettera – okienko znajdziesz na dole strony.

Możesz też do mnie napisać na kontakt@thermomania.com.pl

Zdjęcia i teksty zamieszczone na tym blogu są moją własnością. Nie zgadzam się na ich kopiowanie bez mojej zgody. (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)