You are currently viewing Koktajl z marchewki, jabłek i pomarańczy

Koktajl z marchewki, jabłek i pomarańczy

Za oknami coraz chłodniej, im mocniej wieje wiatr, tym większą mam ochotę na świeże owoce i warzywa. Ten koktajl z marchewki, jabłek i pomarańczy to doskonałe drugie śniadanie, świetna przekąska i solidna porcja witamin i błonnika. Myślę, że nasze ciała najlepiej wiedzą co dla nich dobre, czasami warto się wsłuchać w taki wewnętrzny głos. Chyba, że ciągle słyszysz, że potrzebujesz czekolady i słodkich bułeczek, wtedy ignoruj i wybieraj mądrze.

Ten koktajl można zmiksować w urządzeniu wielofunkcyjnym, ale równie doskonale sprawdzi się zarówno blender kielichowy jak i zwykły blender ręczny tzw. żyrafa.

Z podanych przeze mnie składników wyjdzie solidny litr koktajlu, który pijemy zaraz po przyrządzeniu, bo wtedy jest najpyszniejszy i najbardziej wartościowy. Jeśli chcesz zrobić mniejszą ilość, podziel odpowiednio składniki. Natomiast nie polecam robienia go dużo wcześniej, straci zarówno na smaku jak i na mocy.

Koktajl z marchewki, jabłek i pomarańczy – www.thermomania.com.pl

Składniki:

  • 100g marchewki (1-2 sztuki)
  • 1 jabłko
  • 1 pomarańcza
  • 1 banan
  • 30g płatków owsianych
  • 750g soku pomarańczowego 100% (bez dodatku cukru)

1. Marchewkę obrać, pokroić na mniejsze kawałki. Jabłka nie obierać, wypestkować, podzielić na ćwiartki. Pomarańczę obrać ze skórki, podzielić na mniejsze części. Banana obrać ze skórki, przekroić na pół.

2. Marchewkę, jabłko, pomarańczę i banana włożyć do naczynia miksującego, zmiksować 30s/obr.9.

3. Do naczynia miksującego dodać płatki owsiane i sok pomarańczowy, zmiksować 1min/obr.10.

4. Koktajl podawać od razu.

Jeśli chcesz ten koktajl zrobić bez urządzenia wielofunkcyjnego:

1. Marchewkę obrać, pokroić na mniejsze kawałki. Jabłka nie obierać, wypestkować, podzielić na ćwiartki. Pomarańczę obrać ze skórki, podzielić na mniejsze części. Banana obrać ze skórki, przekroić na pół.

2. Marchewkę, jabłko, pomarańczę i banana włożyć do blendera kielichowego lub do wysokiego pojemnika, miksować przez około 30s na średnich obrotach.

3. Do naczynia lub blendera kielichowego dodać płatki owsiane i sok pomarańczowy, miksować przez 1min na najwyższych obrotach.

4. Koktajl podawać od razu.

Inspiracją do powstania tego wpisu był przepis z www.cookidoo.de. Przepis został zmodyfikowany.

Koktajl z marchewki, jabłek i pomarańczy Thermomania Joanna Stołowicz