fbpx

Zachwycają mnie takie warstwowe smoothie tudzież bardziej po polsku – koktajle. Uwielbiam owoce w każdej postaci, takie smoothie mogłabym spożywać o każdej porze dnia i zamiast wszystkich innych posiłków. Postanowiłam zrobić taki koktajl i postanowiłam, że będzie to najprostszy możliwy sposób.

Aby mój plan zrealizować kupiłam kilka rodzajów mrożonych owoców z firmy Hortex, trzymając się w pobliżu odcieni różu i czerwieni, tak żeby całość się interesująco komponowała.

Najwięcej czasu zajęło odmrożenie owoców, natomiast cała reszta poszła bardzo sprawnie i szybko.

Smoothie warstwowe z czerwonych owoców Thermomania Thermomix

Warstwowe smoothie z czerwonych owoców – www.thermomania.com.pl

Składniki:

  • 1 opakowanie Wiśni bez pestek Hortex
  • 1 opakowanie Malin Hortex
  • 1 opakowanie Mieszanki owocowej Hortex
  • 1 opakowanie Jeżyn Hortex
  • 4-8 łyżek miodu
  • 4 łyżki nasion chia
  • owoce i listki ziół do dekoracji

1. Wszystkie owoce rozmrozić nie wyjmując ich z opakowań żeby się nie pomieszały.

2. Opakowanie rozmrożonych Wiśni bez pestek Hortex odcedzić na sitku i wsypać do naczynia miksującego / blendera kielichowego. Dodać 1-2 łyżki miodu (dosłodzić do smaku), wsypać 1 płaską łyżkę nasion chia, zmiksować 30s/obr.10. Ostrożnie przelać do 3 szklanek tak żeby nie pochlapać boków szklanek – ja to robiłam łyżką. Opłukać naczynie miksujące/blender kielichowy.

3. Opakowanie rozmrożonych Malin Hortex od razu wsypać do naczynia miksującego/blendera kielichowego, dodać miód, nasiona chia, zmiksować 30s/obr.10. Delikatnie wyłożyć zmiksowane maliny na warstwę wiśniową. Opłukać naczynie miksujące/blender kielichowy.

4. Opakowanie rozmrożonej Mieszanki owocowej Hortex odcedzić na sitku i wsypać do naczynia miksującego / blendera kielichowego. Dodać 1-2 łyżki miodu (dosłodzić do smaku), wsypać 1 płaską łyżkę nasion chia, zmiksować 30s/obr.10. Delikatnie wyłożyć zmiksowane owoce na warstwę malinową.

5.  Opakowanie rozmrożonych Jeżyn Hortex odcedzić na sitku i wsypać do naczynia miksującego / blendera kielichowego. Dodać 1-2 łyżki miodu (dosłodzić do smaku), wsypać 1 płaską łyżkę nasion chia, zmiksować 30s/obr.10. Delikatnie wyłożyć zmiksowane jeżyny na warstwę z mieszanki owocowej.

6. Wierzch deseru udekorować owocami i ziołami. Jeść od razu.

 

Smoothie warstwowe z czerwonych owoców Thermomania Thermomix


Kolorowy i wiosenny stół z Hortex